آفت ملخ در اراضی شهرستان طارم کنترل میشود

مقابله با آفت ملخ در طارم

مقابله با آفت ملخ در طارم

معاون مدیریت بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی زنجان از کنترل موفقیت‌آمیز آفت ملخ مراکشی در اراضی شهرستان طارم خبر داد.

به گزارش سایت اخبار زنجان مجید بلالی معاون مدیریت بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی زنجان ، گفت:ملخ‌ها از جمله آفات مهم محصولات کشاورزی هستند؛ این حشرات تحرک و تغذیه بالایی دارند و در مناطق مرتعی، نقاط کوهستانی و صعب‌العبور تخم‌ریزی می‌کنند به همین جهت جزو آفات عمومی در کشور به شمار می‌روند.   بلالی افزود: طی سال زراعی امسال اقدامات مختلفی به منظور مبارزه با آفت ملخ مراکشی در شهرستان طارم انجام گرفته و از وقوع خسارت در مزارع توسط این آفت خودداری شده است.

مجید بلالی با اشاره به مبارزه موفقیت‌آمیز با آفت خطرناک ملخ مراکشی در اراضی شهرستان طارم تصریح کرد: ۵ اکیپ پایش  و با حضور۲۰ کارشناسی مناطق کانونی این آفت  شناسایی و مبارزه علیه این آفت  انجام شد.

مجید بلالی اضافه کرد: با تلاش شبانه‌روزی اکیپ‌های کنترل آفت، کار مبارزه با آفت ملخ مراکشی  با موفقیت در سطح ۱۴ هزارو و ۲۵۰ هکتار از مراتع طارم انجام شد.

بلالی با بیان اینکه همچنین عملیات مبارزه بر علیه این آفت در ۲ هزارو ۵۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان نیز  انجام شده است  افزود:  مبارزه علیه این آفت به صورت پراکنده و محدود در برخی  از مناطق طارم همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *