انجام مناقصه سبزه میدان زنجان تا پایان هفته

انجام مناقصه سبزه میدان زنجان تا پایان هفته

انجام مناقصه سبزه میدان زنجان تا پایان هفته

به گزارش سایت اخبار زنجان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: با برگزاری مناقصه جدید پروژه سبزه میدان، شرکت هایی که در مرحله دوم برای تعیین برنده انتخاب شده اند، اخذ قیمت خواهد شد که طبق پیش بینی ها تا پایان این هفته این مهم به سرانجام می رسد.

مهرداد سلطانی افزود: مناقصه قبلی پروژه سبزه میدان زنجان  به دلیل ایراد وارده شده از سوی دستگاههای نظارتی باطل اعلام شد که در مناقصه جدید اقدام  ۲ مرحله ای انجام گرفته است.

مهرداد سلطانی اظهار داشت: در مرحله اول شرکت ها به لحاظ کیفی مورد ارزیابی قرار گرفتند که در نهایت  ۶ شرکت انتخاب شدند که توانستند امتیاز کیفی لازم را منطبق با ضوابط و قوانین لازم کسب کنند.

مهرداد سلطانی ادامه داد:  تعداد شرکت های یاد شده در پروژه سبزه میدان شرایط کیفی را کسب کرده  اند که اغلب انها غیر بومی هستند و می توانند جزو برترین ها نیز قرار بگیرند.

سلطانی اظهار  امیدواری کرد که این پروژه مهم استانی پس از سال ها شکل عملیاتی بخود گرفته ، در ریل گذاری خاصی قرار بگیرد و در این میان هر فرد، مدیر شهری و مسئول  بر سر کار می آید،  ادامه دهنده همین  مسیر باشد تا سال های آینده این پروژه مهم به بهره برداری برسد.

پیش از این نیز مهرداد سلطانی گفته بود که تغییرات مدیریتی بزرگترین آسیب را به روند اجرای این پروژه وارد کرده است، به دلیل آنکه هر مدیری تا خواسته به نتیجه نهایی در این موضوع برسد تغییر مدیریتی در سطح مدیریت شهری، شورای شهر و حتی مدیریت استان رخ داده و این مسائل موجب شده پروژه با چالش مواجه شود و تصمیم قطعی در این خصوص اتخاذ نشود.
سلطانی اظهارکرده بود علاوه بر آن بروز مشکلات اقتصادی کشور نیز اتفاقاتی را در اجرای این پروژه رقم زد به عنوان مثال بار قبل این پروژه در مرحله اجر قرار گرفته بود که سرمایه گذار در سطح ملی این طرح، به دلیل مشکلات مالی کنار کشید و پس از آن روند پروژه تغییر کرد.

 طرح سبزه میدان نیز از دیگر پروژه های شاخص شهر زنجان محسوب می شود که در سال ۶۷ تصویب شد اما عملیات اجرای آن به طور رسمی شهریور سال ۹۳ با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.  
این پروژه نیز به یپمانکاران متعددی سپرده و آخرین پیمانکار این پروژه شرکت کهن دژ میلاد بود که در سالجاری قرارداد همکاری آن با شهرداری لغو شد.  

انتهای پیام/ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *