توزیع ۲۹۰۰ تن سیمان رایگان در روستاهای زنجان

۲۹۰۰ تن سیمان رایگان در روستاهای زنجان توزیع شد

۲۹۰۰ تن سیمان رایگان در روستاهای زنجان توزیع شد

به گزارش سایت اخبار زنجان ۲ هزار و ۹۰۰ تن سیمان اهدایی رهبر معظم انقلاب در روستاهای آسیب دیده از بارندگی های استان زنجان توزیع شد تا روند بازسازی این مناطق سرعت گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: برای هر واحد مسکونی در مناطق آسیب دیده روستایی شهرستان خدابنده بیش از هفت تن و برای منازل تعمیری نیز در صورت نیاز سیمان رایگان اهدا خواهد شد.

سجاد صنعتی منفرد با بیان اینکه هم اکنون عملیات ساخت و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب دیده شتاب گرفته است، اظهار داشت: با توجه به اینکه بیش از ۲۵۰۰ واحد مسکونی روستایی در شهرستان های خدابنده  و ماهنشان در بارندگی های  اخیر آسیب دیده اند و نیاز به بازسازی و تعمیرات دارند، با استفاده از تمامی ظرفیت ها اقدامات قابل توجهی در انجام سریع بازسازی، ساخت و تعمیر منازل برای اتمام به موقع آسیب ها در دست انجام است.

سجاد صنعتی منفرد با بیان اینکه برای تامین مصالح ساختمانی مشکل خاصی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: استفاده از مصالح ساختمانی نامرغوب در بازسازی خانه‌های روستایی آسیب دیده ناشی از بارندگی های اخیر ممنوع است و کارشناسان بنیاد مسکن به‌ استفاده از مصالح ساختمانی در ساخت و ساز مسکن‌های آسیب دیده روستایی نظارت کافی دارند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اعطای تسهیلات ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریالی برای بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی آسیب دیده از بارندگی های اخیر گفت: تاکنون ۳۰۵ واحد مسکونی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

صنعتی منفرد یادآورشد: هریک از واحدهای روستایی ۴۰۰ میلیون ریال و هریک از واحدهای شهری نیز ۵۰۰  میلیون ریال تسهیلات با بازپرداخت ۱۵ ساله پس از سه سال تنفس دارد دریافت می کنند./ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *