جشنواره ملی روستا در زنجان

دبیر اجرایی جشنواره استانی و ملی روستا گفت: جشنواره استانی و ملی روستا همراه با نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت با مشاركت ۲۲ استان در زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش سایت اخبار زنجان از اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، حمید عبدی گفت: جشنواره ملی و استانی روستا همراه با نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت در زنجان ۱۳ مرداد تا ۴ شهریورماه سال جاری با مشاركت ۲۲ استان در زنجان برگزار می‌شود.

حمید عبدی افزود: هدف از برپایی این جشنواره معرفی روستاهای هدف گردشگری معرفی دهیاری‌های نمونه، حذف واسطه‌ها در فروش محصولات روستایی و معرفی و ترویج فرهنگ استفاده از خانه‌های بوم‌گردی در راستای سفرهای ارزان قیمت است.

دبیر اجرایی جشنواره استانی و ملی روستا ادامه داد: در محل مجموعه گردشگری گاوازنگ شهر زنجان ۲۱۰ غرفه به این منظور برپا خواهد شد كه ۱۰۰ غرفه به بازارچه ویژه این جشنواره تعلق می‌گیرد.

عبدی گفت: در این بازارچه محصولات روستایی، لباس‌های محلی و صنایع دستی تولیدی روستا عرضه می‌شود. دبیر اجرایی جشنواره استانی و ملی روستا از برپایی نمایشگاه هفته دولت از ۲۹ مرداد تا چهار شهریور سال جاری در همین مكان خبر داد و گفت: در این نمایشگاه همه دستگاه‌ها موظف به حضور و ارائه دستاوردهای خود هستند.

دبیر اجرایی جشنواره استانی و ملی روستا از حضور ۲۲ گروه هنری برای اجرای برنامه‌های آیینی، موسیقی، آشیقی، ورزش‌های بومی و محلی خبر داد و بیان كرد: شب‌های فرهنگی جشنواره به فرماندارها به‌منظور معرفی آداب و رسوم شهرستان خود تعلق دارد./آنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *