حذف صدور قبض کاغذی تلفن‌های ثابت

مدیر مخابرات منطقه زنجان در نشست خبری صبح امروزخود گفت: صدور قبض کاغذی تلفن‌های ثابت نیز از این پس حذف می‌شود.

حذف صدور قبض کاغذی تلفن‌های ثابت

به گزارش سایت خبرهای زنجان، مهندس همایون دلجویی در نشست خبری خود با موضوع حذف قبوض کاغذی، گفت: شرکت مخابرات ایران در راستای تحقق دولت الکترونیک و جلوگیری از قطع درختان در صدد است قبوض کاغذی تلفن را حذف کند و برنامه‌ریزی این کار از ماه‌ها قبل آغاز شده است.

که در همین راستا از انتهای شهریورماه این برنامه به شکل کامل‌تری پیاده‌سازی شد و ۸۵ درصد قبوض مشترکان از طریق پیامک به تلفن همراه برای آن‌ها ارسال شده و برای ۱۵ درصد از مشترکانی که شماره همراه آن‌ها در اختیار نبود، از طریق راه‌های دیگر همچون تماس تلفنی به اطلاع رسیده است.

مدیرمخابرات منطقه زنجان اظهارداشت: سه روش برای پرداخت صورتحساب مکالمات تلفن پیش‌بینی شده که شامل شماره‌گیری سامانه ۲۰۰۰ یا *۲۰۲۰# و یا مراجعه به سایت www.tci.ir است و در صورتی که تلفن مشترک قطع یا یک طرفه باشد نیز امکان پرداخت وجود دارد و این کار برای مشترکان رایگان است.

مهندس دلجویی با اشاره به اینکه مشترکان، پیامک قبض تلفن را اوایل ماه در گوشی‌های تلفن همراه خود دریافت می‌کنند، افزود: اگر خطایی در پیامک بود افراد می‌توانند از طریق سامانه و یا دفاتر پیشخوان اعلام کنند.

به گفته مدیر مخابرات منطقه زنجان در زمان حاضر ۴۲۸ هزار شماره تلفن ثابت منصوبه در این استان وجود دارد که حدود ۳۲۱ هزار مورد از آن ها فعال است.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۹۵ شرکت مخابرات ایران سرویس جدیدی را برای انتقال فیبر خانگی آغاز کرده که این کار کسب و کارها و خانه‌های هوشمند را تحقق می‌بخشد و اینترنت اشیا روی این بستر قابل بارگذاری است.

انتهای پیام/شرکت مخابرات ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *