دستور ویژه استاندار زنجان برای پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر

استاندار زنجان گفت: اقدامات پاک سازی باید در مناطق آلوده استان صورت گیرد و سازمان های مردم نهاد باید فعالیت های پیشگیرانه را بیشتر در این مناطق انجام دهند.

دستور ویژه استاندار زنجان برای پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر

به گزارش سایت خبرهای زنجان، فتح الله حقیقی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان زنجان اظهار داشت: باید در ارائه آمار، کارشناسی عمل شود و به گونه ای نباشد که اطلاعات غلطی به جامعه تزریق کند.

وی با اشاره به اینکه سمن های مبارزه با مواد مخدر باید فعالیت های خود را معطوف به مناطق آلوده استان نمایند، افزود: در اقدامات پیشگیرانه ترک اعتیاد باید تمام دستگاه های اجرایی استان و کارشناسان متخصص درگیر شوند.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه طرح جامع پیشگیری از طلاق باید با مشارکت دستگاههای مرتبط و با هدف صیانت از خانواده تشکیل شود، تصریح کرد: ارتباط معنی داری بین طلاق و اعتیاد در خانواده ها وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری زنجان نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه مبارزه با اعتیاد ۵ جلسه هیات اندیشه ورز در استان تشکیل شده است، اظهار داشت: این جلسات با مشارکت دادگستری و دادستانی تشکیل و وظایف دستگاهها در این خصوص مشخص شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان زنجان نیز در این جلسه با اشراه به اینکه تمام نقاط آلوده به مواد مخدر در استان زنجان پاکسازی شده است، افزود: وظیفه پلیس مبارزه با مواد مخدر مبارزه با خاطیان مواد مخدر است که در این خصوص موفق عمل نموده ایم.

سرهنگ سعید بابایی افزود: در ۶ ماهه اول امسال موفق به کشف و ضبط بیش از ۶۵۰ کیلوگرم مواد مخدر خصوصا تریاک و شیشه در استان زنجان شده ایم.

وی با اشاره به پاک سازی مناطق آلوده به مواد مخدر در استان افزود: اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر در این امر موفق بوده است و روستای محمود آباد زنجان که بزرگترین مرکز آلوده استان بود کاملا پاکسازی شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان زنجان تصریح کرد: ۹۰ درصد قاچاقچیان مواد مخدر در استان زنجان بومی هستند و در خصوص آگاه سازی خانواده ها نیاز است اقدامات بیشتری صورت پذیرد.

انتهای پیام/ تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *