راه‌اندازی ایستگاه شماره ۸ آتش‌نشانی در بازار زنجان

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان از راه‌اندازی ایستگاه شماره ۸ آتش‌نشانی در بازار خبر داد و گفت: این موضوع نیز یکی از اتفاقات مثبت رخ داده در راستای خدمت‌رسانی بهتر به مردم است

راه‌اندازی ایستگاه شماره ۸ آتش‌نشانی در بازار زنجان

به گزارش سایت خبرهای زنجان،  هفتم مهر به نام روز آتش نشانی و ایمنی نام‌گذاری شده است تا روزی در تقویم یادآور مردان بی ادعایی باشد که در میان آتش و دود جان می‌بخشند.

آتش‌نشانی نهادی که نام آن همواره در کنار حادثه و اتفاق و رخداد شنیده می‌شود، آتشنشانانی که گرچه این‌گونه تصور می‌شود که فقط آتش است که آن را به حادثه می‌کشاند اما با مرور برخی از حوادثی که در جامعه رخ داده و یا در رسانه‌ها منتشر شده متوجه می‌شویم که این‌گونه نیست و هر جا حادثه‌ای رخ داده ۱۲۵ شماره‌ای آشنا برای حادثه دیدگان بوده است.»

مهار و اطفای حریق و حفاظت از ثروت‌های ملی در مقابل آتش‌سوزی و عوارض و سوانح ناشی از آن، برنامه‌ریزی و تعیین خط مشی در امور مربوط به آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، نظارت و کنترل بر تحقق شرایط ایمنی ساختمان‌ها در مقابل سوانح گوناگون، انجام ترتیبات لازم بر مقابله و تمهیدات لازم برای کاهش آثار سو ناشی از حوادث و سوانح طبیعی و غیر طبیعی از اهداف و وظایف سازمان آتش نشانی است.»

مجید امیرفضلی در مراسم گرامیداشت این روز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: افتخاری است بر کوی و برزن که یاد شهید در آن بدرخشد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان با بیان اینکه چند روز است که کارکنان شهرداری درگیر نام شهید هستند، گفت: هیچ ارگانی همچون شهرداری به موضوع شهید نپرداخته است‌.

وی با اشاره به اینکه نام شهید همیشه در کوی و برزن خواهد درخشید و نام شهید بر هر نامی ارجحیت دارد، گفت: راه شهدا همچنان ادامه دارد.

امیرفضلی اشاره به اینکه شهر ایمن و برنامه‌ریزی برای شهر ایمن خواسته شهردار از بنده بوده است، تصریح کرد: در همین راستا سریعا کارگروه مطالعات و اجرایی با همکاری دانشگاه علوم پایه تشکیل شد و در این راستا نسبت به بررسی ریسک حریق شهرک پونک اقدام شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان با بیان اینکه تاکنون کار به این بزرگی در استان انجام نشده است، گفت: نرم‌افزار جامع تهیه شده راجع به شهرک پونک بسیار جامع و کامل است.

*خرید ۴ میلیارد تومان تجهیزات برای آتش‌نشانی زنجان

وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۴ میلیارد تومان اقلام برای آتش‌نشانی تهیه شده است، افزود: این اقلام‌ با حمایت شهردار و رئیس شورا تهیه شده است.

امیر فضلی در ادامه از تشکیل کارگروه ایمنی بازار پس از آتش‌سوزی تبریز خبر داد و افزود: پیرو ارزیابی و ریسک پونک این اتفاق هم رخ داد و موفق هم شدیم.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان همچنین از راه‌اندازی ایستگاه شماره ۸ آتش‌نشانی در بازار خبر داد و گفت: این موضوع نیز یکی از اتفاقات مثبت رخ داده در راستای خدمت‌رسانی بهتر به مردم است.

وی با اشاره به اینکه این میثاق را می‌بندیم که تمام قد برای ایمنی شهر تلاش کنیم، گفت: امروز نیز آتش‌نشانان شب‌هایی که دیگران در آسایش هستند، فعالیت می‌کنند و شبانه‌روز فعالند.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان هم در این مراسم اظهار کرد: صحبتم را بر مبنای نام آتش‌نشان آغاز می‌کنم و پروردگار آفرینش کننده ما نیست بلکه پرورش دهنده ما نیز است.

حمیدرضا حمیدی با اشاره به آتش‌سوزی‌های گسترده رخ داده در تاریخ بیان کرد: قبل از تشکیل آتش‌نشانی، بیمه‌های آتش‌سوری شکل گرفت و در نهایت همین بیمه‌ها بودند که آتش‌نشانی را تشکیل دادند تا هزینه‌های ناشی از آتش‌سوزی را کاهش دهند.

وی با بیان اینکه آتش‌نشانی برای حفظ میراث فرهنگی و سرمایه‌های ملی ایجاد می‌شود، تصریح کرد: خرید تجهیزات برای آتش‌نشانان نیز در حفظ جان آنها موثر خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه لازم است که شهردار برای ایمنی آتش‌نشانان برای خرید تجهیزات تلاش کند، گفت: البته این موضوع با قوت در حال انجام است و در این رابطه از تلاش سازمان آتش‌نشانی تقدیر می‌کنم.

*تلاش شهرداری زنجان برای آرامش شهر

همچنین شهردار زنجان هم در این در مراسم اظهار کرد: آتش‌سوزیی که در بادامستان رخ داد با تلاش آتش‌نشانان خاموش شد.

مسیح‌الله معصومی با بیان اینکه شهرداری در حوزه های مختلف در حال ارائه خدمات است‌، گفت: اگر یک روز خدمات شهرداری قطع شود متوجه خواهیم شد که چه اتفاقی در شهر رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه آرامش شهر به یمن حضور افرادی است که با یک زنگ آتش‌نشانی خود را به خطر انداخته و جان خود را به خطر می‌اندازند، بیان کرد: البته این تنها خدمات شهرداری نیست و حیطه فعالیتی این سازمان بسیار است.

شهردار زنجان با گرامیداشت یاد و خاطره آتش‌نشان فقید حمیدرضا اجاقلو بیان کرد: همه آتش‌نشانان زنجانی در ایمنی شهر تلاش می‌کنند.

وی در ادامه به تجهیزات خریداری شده برای آتش‌نشانی اشاره کرد و گفت: ما یک ایستگاه در حال‌ ساخت داریم که تا پایان سال به پایان می‌رسد و ایستگاه دیگر نیز در بازار راه‌اندازی شده است.

معصومی همچنین از خرید تجهیزات برای آتش‌نشانی خبر داد و گفت: این امر نیز برای ایمنی شهر و همچنین حفظ جان آتش‌نشانان اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/ فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *