شرایط بخشودگی جرایم مالیات‌های مستقیم و ارزش‌افزوده اعلام شد

بخشودگی جرایم مالیات مستقیم و ارزش افزوده

بخشودگی جرایم مالیات مستقیم و ارزش افزوده

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان، شرایط بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش مالیات‌های مستقیم و ارزش‌افزوده را اعلام کرد.

به گزارش سایت اخبار زنجان میرحیدر رضوی اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال رونق تولید نام گرفته است، لذا اداره‌کل امور مالیاتی استان زنجان در راستای حمایت از تولید و کالای ایرانی و به منظور حمایت از فعالان اقتصادی، رعایت اصل تکریم ارباب رجوع و افزایش رضایتمندی مودیان مالیاتی، تصمیماتی در خصوص بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۲۷ بهمن ۱۳۸۰ و مواد ۱۶۹، ۱۹۰، ۱۹۳، ۱۹۷ و ۱۹۹ قانون مالیات‌های مستقیم و مواد ۲۲ و ۲۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده، برای مودیان اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی غیردولتی، اتخاذ تا در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده خود (اعم از اصل بدهی و جرایم غیر قابل بخشش) تا پایان سال جاری، در اجرای مقررات ماده ۱۹۱ قانون مالیات‌های مستقیم به عنوان مودی خوش حساب مورد بخشودگی قرار گیرد.

میرحیدر رضوی ادامه داد: مودیان در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده تا تاریخ ۳۰ مهر امسال معادل صد درصد جرایم قابل بخشش، بخشوده می‌شوند. همچنین در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده از اول آبان تا ۳۰ آبان ماه امسال برای مودیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع ذی‌ربط، معادل ۹۸ درصد جرایم قابل بخشش و برای سایر مودیان ۹۶ درصد جرایم قابل بخشش، بخشوده می‌شوند.

رضوی افزود: در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده از اول آذرماه امسال تا پایان سال‌جاری برای مودیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع ذی‌ربط، به ازای هر ماه معادل ۲ درصد و برای سایر مودیان معادل ۴ درصد، از درصد بخشودگی موضوع بند (۲) فوق کسر می‌شود.

رضوی با بیان اینکه میزان بخشودگی جرایم بر اساس تاریخ پرداخت مانده بدهی قطعی شده هر یک از سنوات است، تصریح کرد: برای بخشودگی جرایم در اجرای این بخشنامه، مودیان یاد شده، می‌بایست درخواست بخشودگی جرایم را به اداره امورمالیاتی تسلیم تا در اجرای این بخشنامه مورد بخشودگی قرار گیرد. همچنین مودیان مذکور که قبل از ابلاغ این بخشنامه نسبت به پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده خود اقدام کرده‌اند، می‌توانند درخواست بخشودگی جرایم خود را حداکثر تا ۲۰ اسفند امسال به ادارات امور مالیاتی تسلیم تا مورد بخشودگی قرار گیرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان یادآور شد: مودیان مالیاتی می‌توانند برای هر یک از سنوات با پرداخت بدهی مالیاتی آن سال، از مفاد این بخشنامه بهره‌مند شوند و استفاده از مفاد این بخشنامه برای بخشودگی جرایم عملکرد و دوره‌های مالیاتی سال‌های ۱۳۹۵، ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ برای مودیانی که طبق مقررات ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم و آیین‌نامه اجرایی تبصره (۳) این ماده مکلف به ارسال فهرست معاملات هستند، منوط به ارسال فهرست معاملات هر یک از سال‌های مذکور تا ۳۰ مهر امسال است.
انتهای پیام /ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *