عزم آن داریم که موانع وحدت و همدلی را از میان برداریم…

عزم آن داریم که موانع وحدت و همدلی را از میان برداریم…

متن کامل مصاحبه مهندس خدایی با سایت خبرهای زنجان، با نام و یاد خداوند تبارک و تعالی ضمن آرزوی قبولی عزاداری های عاشقان حسینی در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و سربلندی میهن عزیزمان ایران توام با سرزندگی و امید به آینده در میان مردم نجیب و فهیم بویژه هم استانی های شریف و بزرگوار ؛ مفتخرم به آگاهی هم استانی های عزیز برسانم در هفته ای که گذشت آغاز فعالیت رسمی حزب جوانان انقلاب اسلامی استان زنجان را با برگزاری نخستین نشست هم اندیشی شورای راهبردی حزب شاهد بودیم که با نگرش جدید پیرامون مسائل فرهنگی و سیاسی با حضور جوانان اندیشمند فرهیخته ی زنجان و دیگر شهرستان های استان شکل گرفته است و انشاا… در راستای ارتقای سطح آگاهی های فرهنگی و سیاسی در جامعه اثرات ماندگاری به همراه خواهد داشت.

حزب جوانان انقلاب اسلامی با گرایش #مستقل و با احترام به سلایق گوناگون سیاسی و فرهنگی به پشتوانه دانش و توانایی جوانان با انگیزه ، انقلابی و دلسوز و بهره گیری از تجربیات ارزشمند جوانان دیروز و با اتکا به حمایت های مردمی برای نیل به اهداف و آرمان های عدالت خواهانه انقلاب و اعتلای نظام مقدس که با خون هزاران تن از جوانان برومند این سرزمین آبیاری گردیده است فعالیت می نماید.

بی تردید همه خدمتگزاران نظام برای کسب مرضی حق تعالی تلاش می کنند و بدیهی است مساعی آنان در کسب رضایت پروردگار ، در گرو رضایتمندی و آسایش و آرامش توده مردم قابل حصول خواهد بود که از اهداف این حزب نیز حرکت در همین مسیر است.
رسالت احزاب با دادن آگاهی های درست سیاسی به مردم کامل می شود و توده عظیم مردم می توانند آگاهانه با مشارکت در انتخابات تغییرات جدی و ماندگاری را رقم بزنند که سبب تقویت مجلس بشود و البته امید آن داریم نتیجه این تحولات نیز آن گونه که مورد انتظار است بر سر سفره مردم دیده شود و آسایش و آرامش پایدار در کشور حاکم گردد.
مجلس ضعیف دولت ضعیف را به دنبال خواهد داشت و این بر اهمیت انتخابات مجلس یازدهم می افزاید، لذا به مسوولان توصیه داریم و عرض می کنیم در زمان باقی مانده تا انتخابات پیش رو به حضور هرچه بیشتر در میان اقشار مردم بپردازند چرا که نزدیکی مسولان به مردم و حل مشکلات ضروری آنان به مشارکت حداکثری در انتخابات خواهد انجامید و دوباره زبونی دشمنان را به تصویر خواهد کشید.
همگان مستحضرند که دوران آزمون و خطا گذشته است و از طرفی نمی توان در خصوص حل و فصل مشکلات معیشتی به مردم وعده های درازمدت داد که بسیار ناامید کننده است، در این شرایط حساس، وحدت و همبستگی قوا توام با درایت و منطق کاملا کارساز است و عبور از این شرایط ناگوار اقتصادی که یک جنگ اقتصادی تمام عیار محسوب می شود یک شاهراه مطمئن دارد و آن صداقت و شفافیت مسوولان با مردم را می طلبد که از ویژگی های بارز حضرت امام (ره) صداقت و وفاداری نسبت به مردم بود و توانسته بود رابطه عمیقی بین ملت و امام ایجاد کند.
بدون شک امام به مسوولیت پذیری جوانان باور داشت، دوران دفاع مقدس که در نزدیکی بزرگداشت آن هستیم از مصادیق این سخن است؛ در آن برهه حساس میانگین سن فرماندهان ارشد جنگ ۲۳ سال بوده است و این به این معناست که با اعتماد راسخ به جوانان ، سرنوشت همه ملت و کشور به جوان های پرافتخار آن دوران سپرده شده بود و آنان نیز با موفقیت کامل رسالت خود را به اتمام رساندند اما متاسفانه این موضوع در سه دهه گذشته مغفول مانده بود که خوشبختانه با ورود رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به این موضوع مهم، جوانگرایی در کشور دوباه تکرار خواهد شد که نوید بخش آینده ی روشن کشور است و یقین بدانیم آینده نزدیک از آن جوانان برومند این مرز و بوم است.
بنابراین اصل شفافیت و پاسخگویی در قبال مردم در همراهی و همگامی توده های مردمی دارای اهمیت ویژه ای است. امروز سؤال اساسی و بنیادین نسل دوم و سوم انقلاب این است : ” انقلاب چرا و برای چه بود؟ ” پاسخ روشن است و نمی تواند غیر از این باشد که انقلاب خشم توده مردم در برابر تبعیض و فساد و بی عدالتی و نابرابری بود و برای برپایی عدالت محض و ریشه کن شدن رذالت های آن دوران در جامعه شکل گرفت، اما اکنون اذهان جستجوگر نسل جوان با سؤالات متعددی در این زمینه روبرو گشته و منتظر دریافت پاسخ های شفاف است که آیا پس از انقلاب و تقدیم هزاران شهید گلگون کفن؛ #شکاف طبقاتی در جامعه از بین رفت؟
#فساد ، تبعیض و غارت بیت المال ریشه کن شد؟
#دسترسی یکسان و آسان همگان به منابع ثروت و خدمات در کشور فراهم شد؟
#آزادی های مشروع به ملت داده شد؟
#مبانی اقتصاد اسلامی در کشور حاکم شد؟ و نظایر این ها هنوز هم در کنار تمامی موفقیت های حاصل شده بعد از انقلاب اسلامی در کشور ، افکار عمومی را به چالش می کشاند.

هرگز نباید صورت مسئله پاک شود بلکه می بایست متناسب با مسائل بهترین راهکار را برای حل آنها پیدا کرد.
متاسفانه باید بپذیریم که برخی بی عدالتی ها و تبعیض های ناروا باعث دلخوری مردم و کمک به ناامیدی است ، در حقیقت می بایست در طول انقلاب فساد را در نطفه خفه می کردند تا اعتماد عمومی سالم بماند و آسیب نبیند اما کوتاهی و غفلت شده است و موجب آن شد که حق و حقوق برخی پایمال شود و منتج به کسب منافع نامشروع و شبهه دار برای عده ای دیگر شود، که با قوانین خداوند و اصل تعادل در عالم در تناقض بود.
باید توجه داشت که ایجاد تعادل منطقی بین بی نیاز و نیازمند نیز ضروری است.
الاایحال اعتقاد و باور داریم که قطع یقین مشکلات کشور حل شدنی است ؛ یک راه حل پیش گفته اعتماد عمومی به جوانان صاحب دانش و تعهد و متخصص، در مدیریت کشور است که با مشاوره و هدایت همان جوانان دیروز که پیران با تجربه امروزند محقق می شود و راه حل دیگر تبیین درست نقش و جایگاه احزاب به عنوان نمایندگانی از توده مردم و از بین نخبگان سیاسی و فرهنگی جامعه است که لازم است با تغییر در قوانین مربوطه اثر بخشی احزاب در انتخابات و در مقام عمل باز تعریف گردد. در واقع این احزاب رسمی کشور هستند که می بایست از نظر توانایی و کارآمدی ، اشخاص را برای کسب صلاحیت نامزدی در انتخابات ها مورد ارزیابی قرار دهند و مهر تایید بر توانمندی آنان بزنند تا امکان ثبت نام و کاندیداتوری برای فراهم گردد، در غیر این صورت مشخص نیست چه کسانی با جوسازی و خود قوی پنداری به مجلس خواهند رفت که عدم پیش بینی این موضوع از آسیب های جدی در امر انتخابات است و جای بحث بسیار دارد.
در خاتمه بایستی عرض نمایم به حول قوه الهی در حزب جوانان انقلاب اسلامی عزم آن داریم که موانع وحدت و همدلی را از میان برداریم و امید داریم شعار شایسته سالاری به معنای واقعی نهادینه گردد و در کنار اصل شایسته سالاری آینده روشنی برای کشور متصور هستیم. بدون تعارف می گویم مردم ایران باید جزو مرفه ترین مردمان دنیا باشند چرا که هم لیاقتش را دارند و هم ثروتش را.
انشاا…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *