پذیرش ۴۵ درصد بیماران تامین اجتماعی به صورت غیر حضوری

۴۵ درصد بیماران تامین اجتماعی زنجان غیرحضوری پذیرش شدند

۴۵ درصد بیماران تامین اجتماعی زنجان غیرحضوری پذیرش شدند

به گزارش سایت اخبار زنجان از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۴۵ درصد از بیماران تامین اجتماعی استان زنجان بصورت غیرحضوری پذیرش شدند که این مهم در راستای دسترسی راحت به خدمات مورد نیاز بوده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: سال گذشته بیش از ۲۸۰ هزار نفر از بیمه شدگان و بیماران از مراکز درمانی تامین اجتماعی در سطح استان زنجان با روشهای جدید تلفنی، اینترنتی و سامانه USSD به صورت غیر حضوری نوبت گرفتند که از این تعداد بیش از ۱۹۸ هزار بیمار با استفاده از سامانه USSD  نوبت پذیرش دریافت کردند.

دکتر علی محمدی افزود: خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی با استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطات و با شیوه کارآمدتری به شهروندان ارائه می‌شود و این مهم در راستای رضایتمندی گروه‌های هدف است.

دکتر علی محمدی اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی بزرگترین و گسترده‌ترین نهاد بیمه‌گر در کشور به منظور تحقق اهداف و دستیابی به ارتقا و تعالی در مسیر کارآمدی و پاسخگویی، با تکیه بر فرآیندهای هوشمند و نوین در سال‌های گذشته اقدامات گسترده ای را برای توسعه و تسریع ارائه خدمات غیر حضوری مبتنی بر اینترنت و سامانه‌های الکترونیکی به شرکای اجتماعی و جامعه مخاطبان خود انجام داده است.

دکتر علی محمدی ادامه داد: طی سال گذشته بیش از ۲۸  درصد از بیمارانی که نوبت غیر حضوری اخذ کرده اند، یعنی حدود  ۸۰ هزار نفر از طریق تلفن گویا موفق به اخذ نوبت از پزشکان در مراکز درمانی سطح استان زنجان شده اند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان با تشریح انواع روش های نوبت گیری از مراکز درمانی گفت: هم اکنون بیمه شدگان سازمان با روش‌های مختلف همچون USSD ” نوبت غیرحضوری”، تلفنی، اینترنتی و اپلیکیشن و حدود ۵۰ درصد نیز بصورت حضوری نوبت خود را از مراکز درمانی دریافت می کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استقبال مراجعان از سامانه رایگان *۱۴۲*۲۴#ا برای نوبت گیری را بسیار بالا عنوان کرد و گفت: این روش به لحاظ سرعت و رایگان بودن آن، بیشتر از سایر روش ها مورد استقبال مراجعان قرار گرفته است.

مدیر درمان تامین اجتماعی یادآور شد: توسعه روش های نوین ارائه خدمات الکترونیکی در سازمان تامین اجتماعی بسیار فراگیر و با جهش بلند نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی بوده بطوری که در زمان حاضر بیش از ۴۵ خدمت الکترونیکی در بخش میز خدمت سایت اینترنتی تامین اجتماعی به نشانی www.tamin.ir   در دسترس بیمه شدگان و مخاطبان قرار گرفته است.

محمدی همچنین  از افتتاح رسمی طرح ارتباط نسخ الکترونیک و اتصال مراکز درمانی ملکی به مراکز درمانی طرف قرار داد در سطح استان خبر داد و گفت: دفتر اسناد پزشکی استان زنجان به عنوان نمونه کشوری در اجرای مقدمات این طرح قرار گرفت و خوشبختانه با موفقیت مراحل آن سپری و زیرساختهای لازم تکمیل شده است که این پروژه مهم روز چهارشنبه هفته جاری با حضور معاون درمان سازمان تامین اجتماعی افتتاح و سپس این طرح به کل کشور تعمیم داده می شود.

هم اکنون ۲ بیمارستان، یک پلی کلینیک و چهار درمانگاه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *