چهارمین درخشش صدای زنجان

پایگاه خبری صدای زنجان در پنجمین جشواره مطبوعات خوش درخشید

پایگاه خبری صدای زنجان در پنجمین جشواره مطبوعات خوش درخشید

🔸 به گزارش سایت اخبار زنجان در پنجمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان، صدای زنجان هشت عنوان برتر را به خود اختصاص داد

آیین اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان، در سالن اجتماعات روزبه برگزار شد و نفرات برتر این جشنواره معرفی شدند که صدای زنجان در این جشنواره باز هم خوش درخشید.

در این رخداد، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی احمدی، با اشاره به اینکه جشنواره مطبوعات آثار مثبتی دارد و آن رقابت‌های متوالی است که بین اصحاب مطبوعات مشاهده می‌شود، گفت: باید شرایطی در این جشنواره‌ها ایجاد فراهم شود که آسیب‌شناسی مطبوعات هم محقق شود.

محمد مهدی احمدی ادامه داد: اولین آسیبی که ما در حوزه مطبوعات و رسانه مشاهده می‌‌کنیم، عدم تناسب رشد کمی و کیفی رسانه است، نشریات و مطبوعات فراوانی در سطح کشور داریم و به لحاظ کمی هیچ خللی در مطبوعات وجود ندارد اما به لحاظ کیفی متاسفانه مطبوعات ضعیف هستند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اذعان کرد: نشریات زمانی که کیفیت خود را از دست بدهند مخاطب تخصصی خود را از دست داده و نوع مصرفش تفاوت پیدا می‌کند و دیگر مصرف علمی برای مخاطب نخواهد داشت.

احمدی با اشاره به دومین آسیب رسانه‌ها اظهار کرد: نشریات باید وارد زندگی مردم شده و ذائقه و سلایق مردم را شناسایی کند و فرهنگ غالب جامعه را بشناسد و در سبد زندگی مردم قرار بگیرد.

محمد مهدی احمدی افزود: وقتی نشریات وارد زندگی مردم شود؛ سخنی که می‌گوید، سخن مردم است و مردم احساس می‌کنند این نشریه قرار است تمام نیازهای اقتصادی‌، اجتماعی و فرهنگی را شناسایی کرده و بیان و بررسی کند.

احمدی با اشاره به اینکه بین اطلاع رسانی و ارتباطات تفاوت است، اظهار کرد: ارتباطات سه اصل دارد که شامل فرستنده، گیرنده و بازخورد است و اطلاعات یک اصل دارد که همان فرستنده است. در زمان انتخابات نامزدهای انتخاباتی تنها از فاز اول استفاده می‌کنند و بعد از انتخابات از اطلاع رسانی استفاده می‌کنند و در واقع باید توجه داشت که وقتی مطبوعات به سبد زندگی مردم ورود پیدا کند، از حوزه اطلاع رسانی به حوزه ارتباطات ورود پیدا می کند.

احمدی افزود: وقتی مطبوعات به زندگی مردم وارد شود از حوزه اطلاع رسانی به حوزه ارتباطات ورود پیدا می کند، اما اگر ورود پیدا نکند فقط فرستنده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *