کاهش حوادث در شبکه انتقال آب شهر های استان زنجان

به گزارش سایت اخبار زنجان بیش از سه هزار مورد حوادث انشعابات، شبکه توزیع و خطوط انتقال آب طی چهار ماهه اول امسال در شهرهای استا زنجان ثبت شده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته روند کاهشی داشته است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: تعداد حوادث آب در شهرهای استان در چهار ماهه نخست سال جاری ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

علیرضا جزء قاسمی افزود: طی این مدت تعداد حوادث و اتفاقات آب در شهرهای استان زنجان ۵۳۵ مورد کاهش داشته است که بیشترین کاهش حوادث به ترتیب به حوزه‌های انشعابات آب، شبکه توزیع و خطوط انتقال مربوط می شود.

علیرضا جزء قاسمی ادامه داد: بیشترین تعداد حوادث مربوط به آب در چهار ماهه نخست سال ۹۸ به ترتیب مربوط به شهرهای زنجان، ابهر و خرمدره است.

جزءقاسمی یادآورشد: از شهرهایی که تحت پوشش خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار دارند نیز شهر زنجان بیشترین تعداد حوادث و اتفاقات فاضلاب را به خود اختصاص داده است.

جزءقاسمی به خسارت سایر ارگان‌ها به تاسیسات آب و فاضلاب نیز اشاره کرده و گفت: بیشترین خسارت وارده به این تاسیسات از سوی نهادهای خدمات رسان و پیمانکاران  مورد بوده است.

علیرضا جزء قاسمی با اشاره به انجام نظرسنجی‌های مستمر از مشترکان در مرکز ارتباطات مردمی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: برای ارتقای این مرکز، امسال احداث ساختمان جدید و همچنین تجهیز مرکز به سیستم‌های ارتباطی نوین در دستور کار قرار دارد.

جزء قاسمی گفت: اقدامات مربوط به زون بندی و مدیریت فشار به صورت چشمگیری در کاهش حوادث و اتفاقات آب در شهرهای استان زنجان تاثیرگذار بوده و علاوه بر آن، کاهش هدر رفت آب را نیز در پی داشته است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به رشد تمامی شاخص های مربوط به حوزه آب و فاضلاب شهرهای استان زنجان به ویژه در بخش فاضلاب اظهار داشت: بیشترین میزان رشد این شاخص ها مربوط به حوزه فاضلاب و تعداد مشترکان این بخش در شهرهای استان زنجان است.

علیرضا جز قاسمی یادآور شد: شمار مشترکان فاضلاب در استان زنجان با رشد ۱۱۳درصدی در دولت تدبیر و امید به بیش از ۹۳ هزار فقره رسیده است.

جمعیت تحت پوشش خدمات فاضلاب در سال ۹۷ در استان زنجان نیز نسبت به سال پیش از آن ۲۵ هزار نفر رشد داشته و تعداد کل مشترکان فاضلاب در این یکسال ۵ هزار و ۵۹۵ فقره افزایش داشته است. /ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *