۲۱۱ شهید زنجانی در عملیات کربلای ۵

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت : بازنمایی عملیات کربلای ۵ برای آشنایی خانواده ها و جوانان زنجانی برگزار می شود.

۲۱۱ شهید زنجانی در عملیات کربلای ۵

به گزارش سایت خبرهای زنجان، سردار کرمی شامگاه چهارشنبه قبل از شروع بازنمایی عملیات کربلای ۵ در جمع مردم حاضر در این برنامه اظهار داشت: حضور رزمندگان زنجانی در عملیات های بزرگ این دوران به ویژه در ۴۶ عملیات آفندی و پدافندی یکی از افتخارات این دیار محسوب می شود چرا که نیروهای زنجانی در ۱۹ عملیات آبی، خاکی و کوهستانی و ۲۷ عملیات پدافندی ضربات سنگینی را به دشمنان وارد کردند و استان زنجان به عنوان شهر غواصان دریادل در عملیات کربلای پنج ۲۱۱ شهید گلگون کفن را تقدیم نظام اسلامی کرده است.

وی افزود: بعد از در عملیات کربلای ۴ ارتش بعث عراق سرمست از این پیروزی جشن گرفته بود که ایرانیان در عملیات کربلای ۴ موفقیتی بدست نیاورده اند.

کرمی اضافه کرد: ۱۵ روز بعد این شکست با هدایت و رهبری امام خمینی(ره) و با اخلاص، شجاعت، مدیریت و فداکاری فرماندهان و رزمندگان اسلام در حساس ترین منطقه یعنی شلمچه که روبه‌روی شهر بزرگ بصره است فرماندهان شجاع ایرانی عملیات کربلای ۵ را طراحی کردند.
وی در ادامه تصریح کرد: این عملیات در حساس ترین منطقه با طول ۱۲۵۰کیلومتر مرز مشترک و پیچیده ترین موانع و با حرفه ای ترین نیروهای بعث عراق با رمز مقدس یا زهرا(س) آغاز شد.

سردار کرمی افزود: عملیات کربلای ۵ تکلیف جنگ را روشن کرد و در واقع بعد از این جنگ ورق کاملاً برگشت و اوضاع سیاسی و نظامی کاملاً عوض شد.

وی با اشاره به اینکه بعد از عملیات کربلای ۵ بود که ضربات خردکننده رزمندگان اسلام پوزه ابرقدرت های شرق و غرب و صدام ملعون را به خاک مالید و اعلام کردند که جنگ باید تمام شود، تاکید کرد: حزب بعث عراق بعد از شکست درعملیات کربلای ۵ قطعنامه ۵۹۸ را تدوین کرد.

فرمانده سپاه انصار المهدی استان با یادآوری اینکه در این عملیات از رزمندگان استان زنجان به استعداد دو تیپ عملیاتی یکی تیپ عملیاتی لشکر ۸ نجف و دیگری تیپ عملیاتی لشکر ۳۱ عاشورا در این عملیات حضور داشتند افزود: رزمندگان در مقابل سنگین‌ترین پاتک های دشمن ایستادگی و مقاومت کردند و ۲۲۱ نفر شهید از رزمندگان استان زنجان تقدیم انقلاب و اسلام گردید.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *